שיפוץ הבית
שיפוץ הבית

החלטתם לשפץ והצלחתם סוף סוף להגיע לתקציב הנדרש ולהבנה מה אתם רוצים לשנות פחות או יותר. מזל טוב. החלטתם אם אתם מעצבים לבד או בוחרים במעצבת פנים? גם מצוין. אז בטח כבר למדתם שלא כדי להתקבע בשלב הראשון על הצבעים הסופיים אלא להמתין איתם ושתמיד גישה מינימליסטית לריהוט היא טובה יותר. אך מה עוד חשוב לדעת ולהכיר לפני שנכנסים אל השיפוץ? האם אתם מעוניינים בתמונות? אם כן אז חשוב מאוד לתלות אותן כמו שצריך – האם אתם יודעים שכל יצירות המופת בגלריות ובמוזיאונים תלויות בגובה העיניים של המבקרים? שזה בערך 145-152 ס"מ מהרצפה לעומת זאת מרבית האנשים תולים תמונות בבתיהם בגובה גבוה מדי שגורם להן להתפספס. אם אינכם בטוחים לגבי הבחירה במקום הנכון, צלמו את הקיר ואז תבינו איפה כדאי למקם בו את התמונה.

כשאתם מגיעים לשלב הריהוט אז חשוב מאוד להבין מהו הפריט המרכזי בחלל. זה שסביבו יבנה החלל כולו לאחר בחירת פריט זה או מספר פריטים אלו יש לבחור את פריטי המשנה באופן שישלימו את הפריט המרכזי ולא להפך וזאת במטרה למנוע מספר מוקדים מושכי עין בחלל. לאחר שהחלטתם על כך אז ניתן לעבור על הריהוט הקיים ולהבין אילו פריטים אפשר לשמור, אילו פריטים יש לחדש וממה כדאי להיפטר. תהיו אכזריים. לא כדאי לבוא בגישה של "חבל לזרוק" אלא להיפך, לחתוך בבשר החי. כמובן שלא חייבים לזרוק את הפריטים הלא מתאימים, ניתן למקם אותם בחללים אחרים בבית או למסור אותם למשפחות או בתים שנמצאים לפני שיפוץ. גם בכל הקשור לחידוש רהיטים – אפשר לפנות לאנשים המתמחים בכך, אבל הם סוג של אמנים והמחיר בהתאם או לחלופין למצוא טפטים לארונות או למגירות שיעשו עבודה נפלאה במחיר יחסית נמוך – https://tapetim.co.il

חשוב להקפיד שיהיה מספיק אור בכל חלל ככל שיש יותר אור בחדר, כך הוא נראה מרווח ונוח יותר. זהו כלל שאין לו יוצאים מן הכלל. אין צורך להוסיף אביזרי תאורה נוספים, אם יש מספיק אור טבעי בחדר. עם זאת, אם הבית שלכם ממוקם ברחוב מוצל או שאתה רק רוצה להפוך אותו למרווח יותר, אז הגיוני לקנות גופי תאורה נוספים. אחרת לוותר.