מתיחת בטן היא ניתוח המאפשר לנשים ולגברים שחוו ירידה משמעותית במשקל או שמעוניינים לעבור ניתוח שאיבת שומן להדק את העור ובמקרים מסוימים גם את השרירים כדי להביא את גופם לנראות מיטבית ולבטן מתוחה ומחוטבת. כתוצאה מבורות רבים סוברים כי בניתוח מתיחת בטן מבוצעת בעיקר שאיבת שומן ותו לא אך זוהי תפיסה שגויה והייתי רוצה לעמוד על דיוקה כאן.

ניתוח מתיחת בטן מלא הוא כזה המצריך חתך לאורך כל הבטן ממותן אחת לשנייה. מדובר בניתוח המיועד למקרים קשים במיוחד בהם יש צורך לחשוף את כל אזור הבטן על מנת לשאוב את השומן מכל האזורים הנחוצים ולעבוד על שרירי הבטן. שרירי הבטן, מתארכים ונמתחים כתוצאה מלידת ילדים או עלייה משמעותית במשקל ואובדן שלו לאחר מכן. לכן בניתוח יש צורך להדק ולמקם מחדש את שרירי הבטן. לאחר הסרת השומן והידוק השרירים המנתח מותח את עור הבטן ומסיר את העור המיותר ותופר את החתך. כאמור טיפול זה מיועד רק לאלו ששינוי תזונתי או פעילות ספורטיבית לא עזרה להם.

ניתוח קל יותר או מה שמכונה מיני הוא ניתוח שבו לא מתבצעת מתיחת שרירים. המנתח מתמקד באזור הבטן התחתונה, מתחת לפופיק. בניתוח זה גם מתבצעת לרוב שאיבת שומן אלא אם המנותחת או המנותח כבר איבדו אותו. וכמובן הסרת עודפי העור והרקמות הרפויים ומתיחת העור כדי לסגור את החתך.

הניתוח מיועד לנשים וגברים במצב בריאותי תקין שלא הצליחו באמצעות תזונה או פעילות ספורטיבית להתמודד עם שכבת השומן העיקשת באזור הבטן וכן כאלו שאיבדו משקל וסובלים מעור מדולל ורפוי באופן חריג. הניתוח אינו מיועד למי שסובל ממחלות לב או סכרת, אנשים עם נטייה לעלייה פתאומית במשקל, נשים המתכננות ילדים נוספים, אנשים מעשנים או אנשים שאינם יציבים רגשית.

החתך בניתוח המלא מבוצע בדרך כלל מהירך לירך והוא נעשה בצורת V או U, כך שניתן יהיה להסתיר את הצלקת כאשר לובשים ביקיני (קריטי במיוחד לשנים). המנתח יקבע את צורת החתך ואורכו בהתאם להעדפות המטופל והתיקון הדרוש. הניתוח המלא הוא היעיל ביותר כאשר מנסים להיפטר משומני הבטן הכללית, המותניים והגב התחתון. עם זאת הוא משאיר צלקת ארוכה יותר. לקריאה נוספת – http://www.domy-graff.com