אחרי מערכת בחירות מטורפת, שהייתה עמוסה מאי פעם בהכפשות וירידות של כולם על כולם, נשמעים מכל עבר קולות שמבקשים אחדות בעם. רוצים שתחזור לכאן השפיות. די לקיצוניות ורפש, הגיע הזמן לעשות כאן טוב בינינו. והשאלה של כולם היא איך לעשות את השינוי הזה.

אני בטוחה שכמו בכל מקום בחיים, התשובה נמצאת דווקא אצלנו, הנשים. וממש עכשיו לפני פסח, התשובה הזו יותר רלוונטית מתמיד. כפי שנאמר במקורות, בזכות נשים צדקניות יצאו בני ישראל ממצרים. כבר אז, דווקא הנשים הצליחו להוציא את העגלה התקועה מהבוץ, להתאחד ולגרום לכולם לצאת. בזכותם הצליח העם לפרוץ ממצרים האכזרית שבה שלטו הממון, השררה, ההשפלה והפירוד, אל חיים כאיש אחד בלב אחד שהתגלו למרגלות הר סיני. חיים של אחדות, אהבה, שמחה ועדינות.

דווקא הנשים, שלא הסכימו שבניהן יוטבעו ביאור, ולא ויתרו על החלום לגדל אותם בטוב, באהבה, במקום ברוע המצרי המטורף. אמנם נראה שאלפיים שנה אחר כך מצבנו יותר מפותח, אבל הרוע עדיין כאן, מקבל העצמה מזעזעת דרך הסמארטפון והטאבלט שנמצאים ביד של כל אחד, כולל הילדים. הרשתות והערוצים מזרימים דרכם הכפשות, ותכנים אלימים ומזעזעים שמרעילים את החברה.

אז דווקא אנחנו, האימהות, חייבות לתת אחת לשנייה כוח לבנות בבית שלנו אי של שפיות. לדאוג שכל ילד ירגיש שיש מקום בעולם שבו יש לו פינה חמה, נעימה, אוהבת, מכילה. כאן לא שופטים אותו, לא מלחיצים אותו, רק מקבלים ואוהבים אותו. ובחזרה רוצים ממנו רק דבר אחד – אהבה. כשכל אחת מאיתנו תצליח לבנות עם בן זוגה כזו משפחה שבה שורה אהבה, חום, יחס מכבד בין כולם, אנחנו נגדל כאן דור אחר לגמרי שיבנה כאן מדינה אחרת לגמרי.

ועוד לפני שהם ינהלו את המדינה בעצמם, המאמצים והרצון המשותף שלנו הנשים ליצור את השינוי הזה, כבר יגרמו כאן במדינה לשינוי עצום. כי הכוח הכי גדול בעולם הוא כוח הרצון של האישה. האישה היא היסוד של הטבע, היא מניעה את הגבר ואת כל העולם, וגורמת לכל הגלגלים להסתובב לאן שתרצה.

ולכן אם דווקא אנחנו הנשים נתחיל לעזור אחת לשנייה  לייצר את השינוי הזה, אנחנו נראה כאן שינוי ענק. אין בכך שום ספק. בזכותנו, גם היום בשנת 2019, ישראל תצא מהמצרים של השנאה והפלגנות, לחיים של שמחה, אהבה וילדים שגדלים אל הטוב.