‏כיול נכון של הרצון פירוש, שבכל מצב בו הנך שרוי, הירידות והעליות יהיו שוות מבחינתך, בכוונה לטובת (השמחה של) הבורא. שהרי האדם מקבל את כל המצבים מהבורא ולכן הוא מסכים עם כל מצב שמקבל, כאילו זהו מצב שלם. ואם אינך מסוגל לכך – תפנה לבורא לעזרה!

אז מה היכולת שלי בלשנות הרגשותיי,  ובמה אני בעצם נבדל מהחיה שחווה ללא דעת על נותן הרגשה? האמת, אין לי הרבה יכולות להבין במה שמדובר, אך דבר אחד לפחות קלטתי: אין עוד מלבדו, זה הוא הנותן, והמעביר כל הרגשה ותחושה וכל שמתרחש בעולם זה ממנו,  כך לפחות אנסה להתחיל בתהליך!!!

תפילה

‏בתחילה, האדם מתאר לעצמו את המילוי, השכר, כמטרה וכתוצאה הרצויה ממאמציו, ולאחר מכן, כשהוא מבין את תהליך התיקון, הוא רואה הכל הפוך. הוא רואה שדווקא ההשתוקקות לבורא הינה המילוי האמיתי שלו, שמביא לו שמחה! כאן כבר התחלתי להתחיל כי אני בשלב של בלבול משופרים. כל חיי מבקש אני מילוי ודורש אלי ומתחנן לקבל…ובסוף הכל שונה אמור להיות, להתגלות?! כנראה שחסרים לי עוד קצת מאמצים דרכם יתגלה המצב הנתון הנ"ל המאוד מעניין… שההשתוקקות אליו, לבורא, היא בעצם המילוי. למעשה, זה מזכיר את עניין הרווקות והחיזור אחר נערה… כמה הוא עוצמתי, מרתק, וכנראה ממש אי אפשר  בלעדיו!