טיפול בקמטים

תעשיית האנטי אייג'ינג היא אחת התעשיות הגדולות ביותר בעולם היופי והקוסמטיקה ולכן ישנם הרבה מאוד טיפולים לטיפול בקמטים. הטיפולים נעים על מנעד רחב מאוד מטיפולים יומיומיים למניעה או טיפול בקמטים קלים ועד למקרים מורכבים יותר המצריכים הזרקות או ניתוחים. חלק מהטיפולים הם חיצוניים, חלקם פולשניים וחלקם נלקחים כתרוה או תוסף מזון. לדוגמא תרופות מבוססות ויטמין A מיועדות לטפל בקמטים, פיגמנטציה ועור קשיח באמצעותה גברת ייצור הקלוגן בעור. הבעייתיות בתרופות מסוג זה היא שהן הופכות את העור למאוד רגיש לעור השמש ובהיעדר שימוש שוטף בקרם הגנה עלולות להביא לנזק חמור לעור כגון גירוי, יובש, תחושת בערה, כתמי צבע ועוד.

טיפול נוסף הוא שימוש בקרמים. קרמים אלו מתחלקים לקרמים עם רכיבים פעילים מוחלשים הניתנים לרכישה ללא מרשם וקרמים עם ריכוז חומרים פעילים גבוה הניתנים אך ורק במרשם. טיפול מתקדם יותר הוא פילינג עמוק שבו נעשה שימוש בחומרים חזקים מאוד כדי להסיר במהירות את השכבות העליונות של העור באמצעות מכשיר רוטט. התהליך עצמו עלול לגרום לנפיחות וגירוי בטווח הקצר של כשבועיים לכל היותר אך הוא מסוגל לטפל בבעיות קלות כגון קמטים מסביב לעיניים או בעיות משמעותיות כגון קמטים עמוקים מאוד, שומות, קעקועים, צלקות אקנה או צלקות אחרות. כמובן שניתן לעבור תהליך פחות אינטנסיבי בדמות פילינג רגיל אך גם התוצאות יהיו פחות משמעותיות. טיפול אחר הוא מזותרפיה, כלומר שימוש בהמון מחטים קטנים מאוד המזריקים אל תוך העור חומרים שונים כדי להגדיל את הלחות והמרקם של העור, לעיתים מוסיפים לחומרים גם פילרים וחומרי הזרקה נוספים.

טיפולים נוספים שקיימים היום הם מכשירים העושים שימוש בקרני לייזר למטרות שונות או לחלופין כאלו שעושים שימוש בגלי אולטרא סאונד. מכשירי לייזר לרוב משמשים להרוס את שכבת העור החיצונית במטרה לאפשר את חידוש העור ואילו מכשירים מבוססי גלי קול מנסים לרוב לעורר את הייצור של סיבי קלוגן בעור אשר יחזירו את האלסטיות לעור וייצרו רקמה תומכת לעור אשר תחזק אותו ואת זמן ההתאוששות שלו. בטיפולים כאלו נדרשת סבלנות עד שרואים תוצאות אך מרבית המטופלים מדווחים על שביעות רצון גבוהה בראיה של שישיה חודשים לאחור.